V pražské hale na Třebešíně se 7. 3. 2020 odehrálo 3. kolo základní části České Powerchair Hockey ligy. Pořadatel turnaje byl spolek Flor-in

Hned první utkání přineslo derby New Cavaliers – Jaguars Praha A. Výsledek zápasu byl možná až překvapivě jednoznačný, Jaguars zvítězili 7:1, hattrick zaznamenal Stanislav Cimpa. Dvakrát se trefil Jan Hašlar a po jedné brance Denis Goll a Markéta Novotná. Jedinou trefu New Cavaliers zaznamenala Michaela Brabcová. Tímto výsledkem si Jaguáři pojistili první místo v tabulce, stejně jako účast ve finále Play-off.

SK Indians Plzeň x Jaguars Praha B

V dalším utkání proti sobě nastoupily týmy SK Indians Plzeň a Jaguars Praha B. SK Indians postrádali svou hlavní oporu Jana Vaňka. V tvrdém utkání plném osobních soubojů a emocí zvítězil pražský celek 5:3. Čtyři branky a jednu asistenci zaznamenal mladičký Jiří Táborský ml. Jednou přesně střílel Lukáš Zuzánek. V dresu Západočechů dvě branky vstřelil Jan Thenot a jednu Michal Enge.

New Cavaliers Praha x Bluesky Butterflies Bratislava

Mezistátním soubojem lze nazvat zápas mezi New Cavaliers Praha a Bluesky Butterflies Bratislava. Český celek nenechal nic náhodě a jasně zvítězil 15:4. Je třeba poznamenat, že slovenský soupeř hraje zápasy na civilních elektrických vozících, což představuje výrazně nižší herní kvality vozíků (rychlost, akcelerace aj.). Vezmeme-li tento fakt v potaz, jsou čtyři branky v síti New Cavaliers opravdu úspěchem. Dvě branky si zapsal Ján Konárčík, po jedné pak Peter Lovaš a Lucia Mrkvicová. Za New Cavaliers se trefil jednou Jiří Táborský. Jiří hraje s T-hokejkou a dle platných pravidel se gól od tohoto hráče počítá za dva. Aleš Jurčička skóroval čtyřikrát, devět branek vstřelila Michaela Brabcová.

Týmy Jaguars

Týmový zápas, tak leze nazvat střetnutím mezi Jaguars Praha A a Jaguars Praha B.. Áčko vyhrálo po hattricku Denise Golla, dvou gólech Stanislava Cimpy a jednom příspěvku Markéty Novotné 6:3. Tři zásahy Jaguars B si rozdělili: dvakrát Jiří Táborský ml. a jednou Lukáš Zuzánek.

Boj o druhou příčku

New Cavaliers bojovali proti SK Indians Plzeň o udržení druhé příčky v tabulce. Zvítězili 5:3, i když zpočátku vedl soupeř 2:0. Čtyřmi góly se blýskl a zápas otočil Jan Vondra. Jednou trefou se přidala Michaela Brabcová. Pro Jana Vondru to byl zajímavý zápas, třetí trefa Plzně byla jeho „vlastňák“. SK Indians budou mít v posledním kole na Slovensku ještě šanci postoupit do bojů o titul.

Bluesky Butterflies Bratislava x Jaguars Praha A.

Celkem jasnou záležitostí byl zápas mezi Bluesky Butterflies Bratislava a Jaguars Praha A. Slováci se tentokrát nedokázali prosadit a prohráli 15:0. Devětkrát střílel přesně Standa Cimpa, jednu branku si naši východní bratři dali sami. Hattrick vsítil Denis Goll a branku téčkem, jenž je počítána za dvě, ťukla do sítě motýlů Iva Zemková.

New Cavaliers x Jaguars Praha B.

Strhující bitvu předvedli New Cavaliers s Jaguars Praha B. Zeleným přisoudila pěti trefami vítězství Michaela Brabcová, Míšu třemi góly stíhal benjamínek Jiří Táborský mladší. Jednou se za „béčko“ trefil Denis Goll. Závěrečným bojem kola bylo měření sil mezi SK Indians Plzeň a Bluesky Butterflies Bratislava. Smůla se přidala na stranu slovenského celku, který si opět dal vlastní gól, zbylých šest tref zařídil Michal Enge. Dvě branky Bluesky Butterflies Bratislava vymyslel a zrealizoval Peter Lovaš. Děkujeme za pomoc dobrovolníků a Městské policii Praha za přípravu sportoviště a zajištění časomíry.

Poslední kolo základní části soutěže proběhne 26. 4. 2020 poprvé na Slovensku, v Bratislavě.

Zdroje: https://www.powerchairhockey.cz/ligova-soutez/ligovy-kalendar-2019-20/

text: Richard Pucholt, foto: Lukáš Zdařil

Powerchair Hockey v Lidových novinách, 6. 7. 2020: