23. a 24. 3. se v Praze na Třebešíně konalo I. kolo České EWH ligy 2013. Akce byla pořádána naším týmem New Cavaliers za podpory Městské policie Praha a České federace EWH.

Program byl zahájen minutou ticha na uctění památky našeho společného kamaráda Petra Sulanského, který nás před krátkým časem opustil po bohužel prohraném boji s následky oboustranného zápalu plic. Všechna ligová kola sezóny budiž oslavou Petrova florbalového života!

Na Třebešín se sjely všechny české týmy: pořádající New Cavaliers, Jaguars, Indians z Plzně, Tigers Janské lázně a Rejnoci Zlín. Poslední zmíněný se musel vypořádat s nedostatkem hráčů z důvodu náhlého onemocnění Hanky a Davida Hrabčíkových. Po domluvě s vedením federace a týmy Rejnoci turnaj odehráli se zapůjčenými hráči z ostatních týmů. Rejnoci s půjčenými hráči bohužel vítězství nedosáhli, ale i tak klobouk dolů, že přijeli. Z Prahy si odvezli diplom za 5té místo.

Tigers z Janských Lázní dorazili v plném počtu a dobré náladě. Po napínavém boji dokázali s výkony Filipa Jakeše a blokaře Ondřeje Binka za vynikající podpory svých spoluhráčů porazit Indians! Otočili scóre z 0:4 na 6:5 v prodloužení. Takový obrat zápasu se v české lize nikdy nepřihodil, všechen obdiv patří týmu Tigers. V turnaji skončili čtvrtí.

Po všech stránkách oslabení Indians do každého zápasu nastupovali se zdviženou bradou. Se všemi soupeři hráli v duchu fair-play, naplno. Přestože na jejich hře bylo oslabení více než patrné, podařilo se jim porazit Rejnoky a díky velmi slušnému scóre obsadili v turnaji 3. místo.

Diplom za druhé místo získali Jaguars Praha, kteří neporazili pouze New Cavaliers. Jaguars na turnaji představili také své nové členy. Je fajn vidět nové hráče, jak se s nadšením seznamují s EWH a tím zajišťují slibné zítřky rozvoje sportu. I New Cavaliers na Třebešíně představili svého nového hráče, Jana Vondru, který po mnoha měsíčním poctivém tréninku konečně sebral odvahu svá kola roztočit i v lize.

Vítězem I. kola se tedy stal náš tým New Cavaliers, který dokázal porazit všechny soupeře. Klíčový zápas s Jaguáry byl tradičně napínavý od začátku do konce, ve kterém jsme udrželi jednobrankový rozdíl 3:2. Velký dík patří našemu novému trenérovi Tomášovi, který nás dovedl k našemu prvnímu společnému vítězství. Díky všem pomocníkům, Asociaci Octopus, Městské policii Praha, ČSTPS a České federaci EWH za podporu, která pomáhá ligové turnaje realizovat. Děkujeme všem.

Na úplný závěr bych se vám všem chtěla jménem pořadatelského týmu omluvit za mírné komplikace spojené časovým posunem programu a přestavbou hřišť v průběhu turnaje. Bylo to poprvé a věříme, že naposled.

Děkujeme za pochopení.