ČESKÁ POWERCHAIR HOCKEY LIGA

Česká Powerchair Hockey liga je nejvyšší klubová soutěž v ČR, kterou organizuje ČFPH. České PH ligy se může zúčastnit každý klub, který se věnuje florbalu na elektrických vozících a splňuje regule vyplývající z řádů schválených ČFPH. Ligová soutěž je rozdělena na podzimní a jarní část, herní systém spočívá v samostatných ligových turnajích, kde se utkává každý s každým. Závěrečné ligové kolo je turnajem Play-off se specifickým herním systémem určujícím konečného vítěze ligy (Mistra České Powerchair Hockey ligy).

Aktuální výsledkový servis >>

HISTORIE

V roce 2007 se odehrálo Mistrovství ČR, které se konalo v Praze za přítomnosti tří prvních českých týmů – Snow Wolves Janské Lázně, EWSC Lita Sport Praha (dnes Jaguars Praha) a Rejnoci Zlín. Hned další rok 2008 v České republice vznikla již klasická ligová soutěž. Hrála se od února do listopadu na několik kol, jejichž počet se odvíjel od počtu hrajících týmů. Jednotlivá ligová kola pořádaly zúčastněné týmy společně s ČFPH. Od roku 2015 se přešlo na nový ligový mód. Ligová sezóna začíná v září a končí v květnu.

INFO

Herní systém a pravidla ligové soutěže upravují soutěžní, přestupní a disciplinární řády přijaté ČFPH.

Soutěž je rozdělena na podzimní a jarní část. První kolo se koná v Praze v září/říjnu, závěrečný turnaj Play-off organizujeme rovněž v Praze obvykle v květnu. Sledujte ligový kalendář 2021/2022

V ligové soutěži se potýkáme s nedostatkem rozhodčích. Proto provádíme workshopy a kurzy „Rozhodčí Powerchair Hockey“. Vyškoleným rozhodčím nabízíme praxi a odměny za každé odpískané utkání.

Historie mistrovských titulů

Rok Tým
2008 Snow Wolves Janské Lázně
2009 Snow Wolves Janské Lázně
2010 Cavaliers Praha
2011 Jaguars Praha
2012 Jaguars Praha
2013 New Cavaliers Praha
2014 New Cavaliers Praha
2015 nekonalo se
2016 New Cavaliers Praha
2017 Jaguars Praha
2018 Jaguars Praha
2019 Jaguars Praha

Partneři