V sobotu 17. 10. 2015 se konalo I. kolo České EWH ligy 2015. Turnaj byl organizován spolkem Flor-in, který v lize zastupuje týmy New Cavaliers a Red Dragons. Do Pražské sportovní haly Radotín se sjely všechny čtyři aktivní české týmy: New Cavaliers Praha, Red Dragons Praha, EWSC Jaguars Praha a SK Indians Plzeň.

Ligová sezóna přinesla několik zásadních novinek. Jednak došlo ke kompletní obnově ligových řádů a všech herních formulářů, dále se začátek sezóny přesunul z jara na podzim a došlo tedy k rozdělení sezóny na podzimní a jarní část s tím, že zakončením soutěže bude ligový turnaj Play-off. Soutěž organizuje a řídí Ligová komise v rámci České federace electric wheelchair hockey.

Na I. kole České EWH ligy 2015 se nejvíce dařilo EWSC Jaguars Praha, který celkem jednoznačně přehrál všechny své soupeře a právem si tak z turnaje odnesl pohár za první místo. Organizátor kola, New Cavaliers, se umístil na místě druhém, třetí skončil tým SK Indians Plzeň a na čtvrtém místě skončili Red Dragons.

Nejlepším střelcem turnaje se s 24 vstřelenými góly stal Stanislav Cimpa z týmu EWSC Jaguars Praha. Nejlepší brankářem turnaje se s obdivuhodnou 100% úspěšností stala Jana Stárková taktéž z týmu EWSC Jaguars Praha a cenu Nejlepší T-stick získala hráčka Jitka Kodadová z SK Indians Plzeň.

Děkujeme spolku Flor-in za zorganizování ligového turnaje a všem týmům za účast. II. kolo České EWH ligy společně s mimořádnou valnou hromadou naší federace se bude konat 28. 11. 2015 v Plzni.