V sobotu 8. 10. 2016 se v Praze na Třebešíně uskutečnilo I. kolo České Powerchair Hockey ligy 2016/2017.

Turnaj otevřelo utkání mezi týmy SK Indians Plzeň a Jaguars Praha. Tým Jaguárů, který společně s New cavaliers patří mezi favority soutěže, projevil výraznou herní převahu a Indiany zdolal přesvědčivým výsledkem 13:0. Druhé utkání proběhlo mezi týmy New Cavaliers a Red Dragons. Jedná se o dva sportovní oddíly spolku Flor-in, který ligové kolo organizačně zajišťoval. Oba týmy v tomto zápase představily své nováčky. Za New Cavaliers poprvé nastoupil Jaroslav Novotný a v Red Dragons si nově zahrál Luboš Filip. Šťastnější byl nakonec Jaroslav Novotný, který svému týmu vychytal příjemnou výhru 12:4. Nejzajímavějším utkáním turnaje se stal střet Red Dragons s plzeňskými Indiány. Rychlý dvoubrankový náskok dokázali Red Dragons srovnat a vyrovnanou pozici udržet i do samotného závěru základní hrací doby. V prodloužení gól nepadl a tak přišly na řadu nájezdy. V těch se stal úspěšnějším tým Indians a připsal si tak první výhru v této sezóně, když porazil svého hlavního rivala v poměru branek 5:4. Nejočekávanějším zápasem každého kola je souboj favoritů a pražské derby mezi týmy New Cavaliers a Jaguars. Jsou to právě tyto celky, které se už pět let snažně perou o nejvyšší pozice v ligové soutěži českého Powerchair Hockey. I nyní jsme byli svědky vyrovnaného boje s dynamickým vývojem hry. Skóre zápasu otevřel v sedmé minuté Tomáš Suchý z týmu New Cavaliers, vzápětí se ale podařilo srovnat Stanislavu Cimpovi z týmu Jaguars, nejlepšímu střelci předchozí ligové sezóny. První polovina tak skončila nerozhodně 1:1. Na začátku druhé poloviny vstřelil gól tým Jaguars, po několika vteřinách ale New Cavaliers dokázali odpovědět a stav srovnat na průběžných 2:2. Ve 25. minutě dostal Tomáš Suchý z týmu New Cavaliers žlutou kartu, čehož Jaguáři v následné přesilovce náležitě využili. Vítězný stav 5:4 se týmu Jaguars podařilo udržet až do závěrečného hvizdu. Zbývající utkání mezi Red Dragons a Jaguars a New Cavaliers a Indians dopadly dle očekávání vítězně pro týmy Jaguars a New Cavaliers. Jaguáři přehráli Red Dragons 16:6 a New Cavaliers zdolali Indiány výsledkem 10:3. Nejlepším střelcem turnaje se s 22 brankami a 3 asistencemi stal hráč vítězného týmu Jaguars Stanislav Cimpa.

Výsledky I. kola České Powerchair Hockey ligy 2016/2017: 1. Jaguars Praha 2. New Cavaliers 3. SK Indians Plzeň 4. Red Dragons. Více naleznate ve výsledkové tabulce

Děkujeme spolku Flor-in za hladký průběh turnaje, městské policii Praha za zajištění časomíry, rozhodčím, dobrovolníkům a v neposlední řadě také hráčům za účast.

II. kolo se bude konat v Plzni 19. 11. 2016.

Česká federace Powerchair Hockey se kromě organizace ligové soutěže věnuje také znovuobnovení českého reprezentačního družstva s vidinou účasti na Mistrovství Světa v roce 2018. Další setkání zájemců o znovuobnovení reprezentačního týmu proběhne 5. – 6. 11. 206 v Praze na Jarově. V rámci rozšiřování svých aktivit naše federace přijímá nové dobrovolníky, rozhodčí, trenéry a v neposlední řadě také hráče a fanoušky.

Zapojte se do našich aktivit i vy.

Powerchair Hockey – žít a sportovat