V sobotu 27. 5. 2017 jsme uzavřeli sezónu závěrečným turnajem Play-off, který rozhodl o konečném pořadí týmů České Powerchair Hockey ligy. Turnaj byl organizován Českou federací Powerchair Hockey a konal se ve sportovní hale v Praze na Třebešíně.

Základní část soutěže, která probíhala od podzimu 2016 do jara 2017, byla složena ze čtyř samostatných ligových turnajů, které určily pořadí týmů a tedy i finalisty závěrečného turnaje Play-off. Těmi se staly přední české celky, vítěz základní části Jaguars Praha a obhájce titulu z roku 2016 New Cavaliers Praha. O třetí místo se utkal třetí SK Indians Plzeň s týmem Red Dragons Praha.

Herní systém obou střetů spočíval ve dvou vítězných utkáních. Boje o třetí místo lépe zvládli SK Indians, kteří porazili ve dvou utkáních čtvrté Red Dragons v jednoznačných výsledcích 12:1 a 13:3. Divácky atraktivnější se stalo očekávané finále sehrané mezi týmy Jaguars Praha a New Cavaliers Praha. Zatímco první utkání vyšlo výrazně lépe týmu Jaguars Praha (6:2), druhý zápas nabídl vyrovnanou hru až do samotného konce utkání. Tým New Cavaliers dokázal několik minut před koncem snížit dvoubrankový náskok Jaguars na rozdíl jediné branky, což nabídlo divákům v samotném závěru utkání napínavou podívanou. Šťastnější byli nakonec Jaguars, kteří vedení velkého finále udrželi až do konce a s výsledky 6:2 a 3:2 získali titul Mistra České Powerchair Hockey ligy 2016/2017.

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo v prostorách Starého Kina na Praze 13. Jsme moc rádi, že pozvání přijali také naši podporovatelé a partneři: paní Samorádová z nadace ČEZ, pan Paclt a Kateřina Pacltová z Patok, a.s., pan Marek Záda ze společnosti Weldplast, s.r.o. a pan Gabriel Izsak z nadačního fondu Gabrielis. Na snímku není Martin Vaculík, který nás letos opět podpořil zajištěním cen pro vítěze. Pro všechny členy federace a účastníky soutěže byl připraven slavnostní raut, připomínka 10. výročí založení naší federace, samozřejmě slavnostní ceremoniál s vyhlášením výsledků a music party.

Pořadí týmů České Powerchair Hockey 2016/2017

1. Jaguars Praha

2. New Cavaliers Praha

3. SK Indians Plzeň

4. Red Dragons Praha

Individuální ocenění:

Nejlepší brankář: Jana Stárková (Jaguars Praha)

Nejlepší střelec: Stanislav Cimpa (Jaguars Praha)

Nejlepší T-stick: Jitka Kodadová (SK Indians Plzeň)

Nejlepší hráč: Stanislav Cimpa (Jaguars Praha)

Děkujeme uctivě našim sponzorům a podporovatelům za podporu v roce 2016 a přislíbenou podporu v roce 2017, která nám významně pomůže zorganizovat další sezónu ligové soutěže, zdokonalovat aktivitu české reprezentace a v neposlední řadě také dělat další kroky v získávání nových hráčů pro Powerchair Hockey. Gratulujeme všem vítězům a těšíme se na další sezónu s vámi se všemi.

Powerchair Hockey – žít a sportovat