Rok 2017 se chýlí ke svému závěru. Ještě než zhlédnete naše letošní PF, dovolte malé ohlédnutí. Prožili jsme toho opravdu mnoho.

Na jaře jsme uzavřeli ligovou sezónu, po třetím a čtvrtém kole následoval finální turnaj Play-off. Mistrem České Powerchair Hockey ligy se stal tým Jaguars Praha.

Před rokem jsme podali oficiální kandidaturu na pořádání Mistrovství Světa 2018 a na jaře svou nabídku osobně prezentovali inspekci IPCH. Bohužel, i přes veškerou snahu se nám pořadatelství získat nepodařilo. Pořadatelství MS 2018 získal druhý kandidát, Itálie. Nyní usilujeme o pořádání kvalifikačního turnaje (ME 2020), který se bude konat v roce 2019. Pevně věříme, že v Praze.

Česká reprezentace už dva roky intenzivně pracuje. V roce 2017 jsme s národním družstvem absolvovali dvě dvoudenní a dvě jednodenní soustředění. Přestože se nám sen o účasti na MS 2018 rozplynul, nevzdáváme se. Národní tým se nyní soustředí na kvalifikační boje na ME 2020. Do té doby se chceme s národním týmem vypravit alespoň na jeden mezinárodní turnaj do zahraničí.

V květnu tým Jaguars Praha zorganizoval svůj 5. Prague Cup. Turnaje se zúčastnily tři české a pět zahraničních týmů. Turnaj vyhráli Torpedo Ladenburg z Německa. Nejúspěšnějším českým týmem byl pořadatelský klub Jaguars, který obsadil čtvrté místo.
Svůj tradiční mezinárodní turnaj pořádal také tým New Cavaliers Praha. 8. Prague Powerchair open přilákal k účasti čtyři české týmy a tři zahraniční. Pohár vítěze zcela zaslouženě získal Black Knights Dreieich z Německa. Z českých družstev se nejlépe vedlo týmu Jaguars Praha, který se dostal až do finále.

Léto patřilo klubovým soustředěním. Týmy New Cavaliers, Indians a Red Dragons opět absolvovaly letní EWH kemp v Buňkově u Přelouče. Tým Jaguars potrénoval tradičně v Nové Roli a zúčastnil se také mezinárodního turnaje Euro-Cup, kde obsadil 5. místo. Cenu pro Nejlepšího brankáře si z Německa přivezla česká brankářka, Jana Stárková (Jaguars Praha).

Po menších úpravách v soutěžním řádě jsme se pustili do nové sezóny ligové soutěže 2017/2018. Máme za sebou už dvě podzimní kola. První kolo se pod organizačním vedením klubu Flor-in konalo v Praze, druhý ligový turnaj pořádal tým Indians v Plzni. Ligové tabulce zatím velí týmy Jaguars Praha a Indians Plzeň. Na třetí a čtvrté příčce zatím zůstávají týmy New Cavaliers a Red Dragons Praha.

Událo se mnohem více, ale abychom čtením neprošvihli Silvestra, přejdeme k závěru i my. Děkujeme všem hráčům za to, s jakým nasazením a chutí Powerchair Hockey hrají. Děkujeme všem kamarádům a dobrovolníkům, kteří pomáhají našim hráčům nebo se organizačně zapojují do dílčích sportovních akcí. Děkujeme všem podporovatelům a partnerům za přízeň a podporu, díky které je o čem psát a za čím se ohlížet. Děkujeme.

Přejeme vám všem příjemného Silvestra a mnoho radosti ze života v roce 2018!