V sobotu 6. 10. 2018 jsme v Praze na Třebešíně zahájili Českou Powerchair Hockey ligu 2018/2019. Do letošního ročníku soutěže se přihlásily týmy Jaguars Praha (Mistr ligové soutěže 2018), SK Indians Plzeň, který v minulém ročníku obsadil druhé místo a týmy New Cavaliers Praha a Red Dragons Praha fungující v klubu Flor-in.

V ligové soutěži jsme přivítali nového rozhodčího, slečnu Šárku Brabcovou, která má za sebou první úspěšně odpískané utkání.

Nejlépe se dařilo úřadujícím mistrům Jaguars. Všechna utkání zvládl tým bez zaváhání a do tabulky si tak zapisuje prvních devět bodů. Druzí skončili Indiáni z Plzně, kteří v těsném výsledku dokázali porazit pořadatelský New Cavaliers. Prozatím bez bodu zůstávají Red Dragons.

V následujícím měsíci čeká český Powerchair Hockey několik podstatných událostí. Už 21. 10. se na Třebešíně setká reprezentační tým k dalšímu soustředění. V termínu 27. – 28. 10. 2018 se v Praze na Třebešíně uskuteční 9. ročník Prague Powerchair open, tradiční mezinárodní turnaj pořádaný klubem Flor-in. Těšit se můžeme na 8 zahraničních týmů. 27. 10. 2018 se bude v Klatovech konat další ročník Plesu handicapovaných, který pořádá Lenox, z.s. na podporu týmu SK Indians Plzeň. Druhé kolo se bude konat 10. 11. 2018 v Plzni.

Na některých z uvedených akcí na viděnou.

Powerchair Hockey – žít a sportovat