Abychom nabídli hráčům novou alternativu sportovní zábavy a trénování v jednom, otevřeli jsme novou aktivitu.

Dva na dva

je odnož Powerchair Hockey, která vznikla před nedávnem v Dánsku pro turnaj 2on2 Champions Challenge. Jedná se o odlehčenou turnajovou verzi klasického nám známého sportu. Tým/dvojici tvoří jeden hráč s hokejkou a druhý hráč s téčkem, takže na hřišti 16×10 metrů proti sobě hrají jen čtyři hráči. Je to hra více individuální a volná ohledně výběru spoluhráčů, kde se hráči nemusí omezovat klubovou příslušností. Složení jednotlivých dvojic je pouze o domluvě hráčů.

Dánská verze omezuje složení dvojic tak, že alespoň jeden ze dvojice musí být současný nebo minulý reprezentant. Rozhodli jsme se tento formát ještě více uvolnit a otevřít všem hráčům. A to i mezinárodně – pozvaní jsou i hráči ze Slovenska. Je to tedy velká příležitost především pro hráče z oblastí, kde PH teprve vzniká nebo kde není dostatek hráčů na složení celého týmu. Pro stávající hráče je to zase novinka, která jim hodně pomůže ve zdokonalení vlastní hry a posílení sebevědomí. Dovednosti získané při hře 2na2 zpětně využijí i v klasické verzi Powerchair Hockey.

První turnaj!

První turnaj proběhne 23. 2. 2019 ve sportovní hale Radotín. Hráči se mohou přihlašovat už nyní na info@powerchairhockey.cz

 

Video: