Méně je někdy více. Tímto známým pořekadlem řídí se i nová soutěž Powerchair Hockey 2na2, kterou jsme převzali z dánské soutěže Champions Challenge. První turnaj se konal v sobotu 23. 2. 2019 v pražské sportovní hale Radotín a zúčastnilo se ho 20 hráčů.

Na rozdíl od ligové soutěže, která se řídí soutěžními řády, odlehčená forma Powerchair Hockey 2na2 si v tomto ohledu neklade téměř žádné podmínky. Turnajů 2na2 se může zúčastnit kdokoli v jakékoli kombinaci bez ohledu na klubovou příslušnost. I proto se našeho turnaje mohli poprvé v historii zúčastnit i hráči ze Slovenska.

Deset dvojic bylo rozděleno do dvou skupin, přičemž vítězové postoupili rovnou do semifinále, druzí a třetí do čtvrtfinále, kde usilovali o další postup. První turnaj 2na2 se setkal s nadšením. Hale vládla dobrá atmosféra, na hřišti se hrálo tvrdě, ale v uvolněném duchu. Velkým přínosem turnaje se stali slovenští hráči. I přes to, že obsadili poslední příčky, všem ukázali velmi slušné herní základy, kterým chybí jen herní zkušenosti. Jejich zlepšení bylo pozorovatelné zápas od zápasu. Pevně doufáme, že se budeme setkávat častěji a již brzy se dočkáme slovenského týmu v české ligové soutěži.

Herní průběh turnaje 2na2 obsahoval dynamické akce, rychlost, radost ze hry, vyrovnané výsledky, strhující vývoj utkání i rozhodující nájezdy. Prostě vše, co od všech turnajů Powerchair Hockey očekáváme. Děkujeme všem účastníkům a gratulujeme vítězům.

1. místo – J. Novotný, J. Hašlar
2. místo – I. Zemková, S. Cimpa
3. místo – J. Táborský, J. Táborský ml.
4. místo – J. Stárková, D. Goll
5. místo – M. Novotná, K. Budská
6. místo – J. Kodadová, J. Thenot
7. – 8. místo – L. Flejberková, A. Jurčička a S. Virág, M. Sedlák
9. – 10. místo – M. Burian, V. Vida a L. Mrkvicová, N. Suchánek

Powerchair Hockey – žít a sportovat