Česká republika poprvé v historii získala příležitost organizovat významný evropský národní turnaj!

Pořádání Kvalifikačního turnaje 2019 v ČR zvýší prestiž Powerchair Hockey doma i v zahraničí, umožní české reprezentaci v domácím prostředí usilovat o postup na ME 2020 a v neposlední řadě podpoří propagaci sportu v ČR, která nám může pomoci zvýšit počet aktivních hráčů, dobrovolníků, rozhodčích a trenérů Powerchair Hockey. Jsme připraveni využít naše dlouhodobé zkušenosti s organizací klubových turnajů a zrealizovat Kvalifikační turnaj 2019 v nejvyšší možné organizační kvalitě.

Termín a místo konání

8 – 14. 10. 2019
Sportovní areál Třebešín, Na Trebesine 3215/1, Praha

Organizace

Podmínky pro pořádání Kvalifikačního turnaje 2019, sportovní hala, ubytování a logistika byly schváleny členy zahraniční Sport Executive Committee IPCH (IWAS Powerchair Hockey) a tak nám nic nebrání pustit se naplno do práce. Organizátory Kvalifikačního turnaje 2019 bude Česká federace Powerchair Hockey a Český svaz tělesně postižených sportovců.

Zúčastněné země

Počet zúčastněných zemí zatím není jasný. Kromě České republiky byly pozvány: Španělsko, Slovinsko, Estonsko a Finsko. Součástí kvalifikačního turnaje je i klasifikace, což obnáší zajištění účasti mezinárodních autorizovaných klasifikátorů, rozhodčích, jury apod., kteří provedou klasifikační hodnocení hráčů.

Organizace Kvalifikačního turnaje 2019 obnáší specifické podmínky. Organizátor musí zajistit bezbariérové ubytování, halu, přepravu handicapovaných sportovců a delegátů po celou dobu turnaje, catering, vstupní i závěrečné ceremoniály a řadu dalších náležitostí, přesně v souladu se stanovenými podmínkami. Při přípravě čerpáme z vlastních zkušeností, které jsme načerpali v organizaci klubových mezinárodních turnajů (České kluby Jaguars Praha a New Cavaliers Praha od roku 2009 pravidelně organizují klubové mezinárodní turnaje).

Česká reprezentace

V důsledku nulového financování ze strany ČPV v letech 2005 – 2011 a minimálního financování 2012 – 2018 se česká reprezentace neúčastnila mistrovství Evropy v letech 2012, 2016 a neměla možnost se kvalifikovat ani na MS 2010, 2014, 2018. Posledním Mistrovstvím Evropy, kterého se Česká republika zúčastnila, byl šampionát v Belgii v roce 2008, kde obsadila 7. místo. Z tohoto důvodu musí absolvovat kvalifikační turnaj. Účast českého reprezentačního družstva v domácím prostředí významně zvýší šanci kvalifikace družstva na Mistrovství Evropy 2020. Na tuto příležitost se tým pod vedením profesionálního trenéra intenzivně připravuje od svého znovuobnovení v roce 2016 (pravidelná soustředění, účast na klubových turnajích).

Nabídka spolupráce

Uvítáme vzájemně přínosnou spolupráci, která podpoří kvalitu organizace Kvalifikačního turnaje a naši snahu o propagaci Powerchair Hockey v ČR. Uvítáme personální, materiální, finanční a mediální podporu. V případě zájmu o spolupráci nás neváhejte kontaktovat. Webové stránky turnaje, které budeme průběžně rozšiřovat, naleznete zde.

 

Sledujte naši cestu zpátky do Evropy! Staňte se našimi fanoušky na: https://www.facebook.com/cfewh/

Powerchair Hockey – žít a sportovat