Ve dnech 11. – 12. 10. 2019 se bude v Praze konat Kvalifikační turnaj na Mistrovství Evropy 2020. V případě, že Český národní tým uspěje, zúčastní se Mistrovství Evropy 2020, po dlouhých 12 letech.

Své síly poměří s reprezentačními týmy Slovinska a Španělska. 

Organizátory turnaje jsou Český svaz tělesně postižených sportovců a Česká federace Powerchair Hockey za podpory Ministerstva školství, mládeže tělovýchovy, Magistrátu hl. m. Prahy a Městské části Prahy 3.

Powerchair Hockey v ČR 

Powerchair Hockey je jediný kolektivní sport pro lidi s největším pohybovým omezením. Unikátní pravidla nejvíce podobná florbalu jsou uzpůsobena tak, aby se do hry mohl zapojit každý, kdo je schopen jakýmkoli způsobem ovládat svůj elektrický vozík. Třebaže by hýbal jen hlavou. V České republice se Powerchair Hockey hraje od roku 2002. Dnes v České ligové soutěži soupeří pět týmů a mezinárodní turnaje organizované pražskými kluby patří mezi nejoblíbenější v Evropě.  

Česká reprezentace na cestě zpátky do Evropy 

Český reprezentační tým se na návrat do Evropy intenzivně připravuje tři roky. Doposud má na svém kontě účast na Mistrovství Evropy 2005 v Itálii (6. místo) a 2008 v Belgii (7. místo). V rámci přípravy na Kvalifikační turnaj 2019 se pod vedením reprezentační trenérky Andrey Kuncové zúčastnil také dvou klubových turnajů, a to ve Švýcarsku a Nizozemí. Tým se pravidelně schází jednou za dva měsíce v Praze k jednodennímu soustředění. 

Pořádání Kvalifikačního turnaje 2019 zvýší prestiž Powerchair Hockey 

Turnaj podpoří další rozvoj Powerchair Hockey doma i v zahraničí a naváže na informační kampaň České federace Powerchair Hockey, která přibližuje tento unikátní sport možným hráčům, pomocníkům, rozhodčím a trenérům. Pro všechny zájemce jsou připravené vzdělávací programy a další podpora, které usnadní cestu k aktivnímu působení v Powerchair Hockey 

Program Kvalifikačního turnaje 

Program turnaje, který se bude konat ve sportovní hale v Praze na Třebešíně, je rozdělený na dvě části: klasifikaci a soutěž. Sportovní program se odehraje v pátek a sobotu 11. – 12. 10. 2019. Každý tým se dvakrát střetne ve vzájemném utkání s tím, že na Mistrovství Evropy postoupí pouze celkový vítěz turnaje. A jaké jsou šance českého týmu? Příprava, herní kvalita, domácí prostředí, podpora fanoušků a zkušenost reprezentační trenérky mají velkou šanci, aby dovedly národní tým k úspěchu. Šance je značná, příležitost neopakovatelná a český tým udělá vše pro to, aby uspěl. 

Podpořte český tým 

Přijďte podpořit český tým 11. – 12. 10. 2019 do pražské sportovní haly na Třebešíně. Veškeré informace o turnaji a informační kampani České federace Powerchair Hockey naleznete v sekci „Zapoj se do hry.“