Vzhledem k vývoji situace kolem viru COVID 19, pravděpodobným prodloužením nouzového stavu a uzavření hranic ČR Výkonný výbor ČFPH přijal na svém posledním jednání následující usnesení (pdf):

Současná situace ani její předpokládaný vývoj neumožňuje uskutečnit IV. ligové kolo, které se mělo konat 26. 4. v Bratislavě. Proto je toto ligové kolo zrušeno bez náhrady.

Bodový stav a celkový vývoj po odehrání tří ligových kol umožňuje přistoupit rovnou k závěrečnému Play-off. Ani to se ale neodehraje v původním květnovém termínu, a tak se předběžně přesouvá na 13. 6. 2020. Jde o nejzazší možný termín, který nenaruší další program klubů a současně umožní včasný začátek dalšího ligového ročníku. Pokud by kvůli špatnému vývoji situace nebylo možné kolo Play-off odehrát ani v tomto termínu, bylo by také bez náhrady zrušeno a celý ligový ročník by byl anulován.

Pokud bude možné 13. 6. 2020 uspořádat turnaj, ale situace ještě neumožní účast slovenského týmu, bude Play-off také zrušeno, ale místo něj by se mohl uskutečnit přátelský turnaj pro české týmy.

Za Výkonný výbor

Ing. Lukáš Kroupa, předseda ČFPH z. s.