Dne 3. 10. 2020 se v pražské sportovní hale na Třebešíně uskutečnilo I. kolo České Powerchair Hockey ligy 2020/2021. Pořadatelem této události byl spolek Flor-in. Ligové kolo se tentokrát odehrálo bez účasti slovenského celku Bluesky Butterflies Bratislava, který se nedostavil kvůli pandemii Covid-19.

Průběh turnaje podléhal hygienickým opatřením v souladu s vládními opatřeními týkající se Covid-19 tak, aby byla zajištěna maximální bezpečnost hráčů Powerchair Hockey.

Výsledky všech utkání naleznete zde.

První zápas odehrály týmy Jaguars Black a New Cavaliers Praha. Oproti zvyklostem šlo tentokrát o klidnější souboj mezi těmito rivaly. Jaguars Black zvítězili 5:2. Výsledek možná hovoří jasně, ale jednoznačné utkání to rozhodně nebylo. Brankový účet zápasu otevřel v čase 01:17 Stanislav Cimpa. New Cavaliers ale v zápětí vyrovnali brankou Tomáše Suchého, na kterou přihrávala Michaela Brabcová. Na další trefu se pak čekalo až do závěru první půle, kdy v čase 13:33 skórovala Michaela Brabcová po přihrávce Tomáše Suchého a „kavalíři“ šli do vedení 2:1. Necelé dvě minuty po začátku druhé půle srovnal na 2:2 Jiří Táborský ml., kterému přihrál Stanislav Cimpa.  Do vedení poslal za nedlouho Jaguars Black Stanislav Cimpa a vstřelil i další branku. Poslední trefu však přenechal Jiřímu Táborskému ml. a ten pečetil výsledek na 5:2 pro Jaguars Black.

Dalším zápolení bylo mezi SK Indians Plzeň a Jaguars White. Indians šli po necelé minutě do vedení po akci dvou Janů. Jan Vaněk střílel Jan Thenot asistoval.  Jaguars White briskně vyrovnali a ujeli do trháku brankami Denise Golla, Jana Hašlara a Lukáše Zuzánka. Vedení 4:1 však zápas neuzavřelo. Indians Snahu nezabalili. Jan Vaněk a Jan Thenot dotáhli společnými akcemi Indians do kontaktu a utkání do stavu 3:4. Vítězství gólem na 5:3 zajistil celku Jaguars White Denis Goll.

Domácí New Cavaliers nastoupili k dalšímu zápasu a soupeřem jim byli SK Indians Plzeň. Indians se nevedlo ani v tomto utkání a to přesto, že do 10. minuty drželi s Pražany krok. Jan Thenot otevřel skóre. Následně New Cavaliers otočili vývoj zápasu díky zásahům Aleše Jurčičky a Jiřího Táborského – oběma asistovala Michaela Brabcová. Jan Vaněk s Janem Thenotem stačili ještě srovnat na 2:2, ale od té chvíle to byla sólo jízda domácího celku. Na 3:2 dala branku Michaela Brabcová, asistoval Tomáš Suchý. Tomáš byl asistentem i u branky Aleše Jurčičky. Dvě branky vstřelila sama Michaela Brabcová a o osudu zápasu začalo být jasno. Na 7:2 zvýšil Tomáš Suchý, když mu přihrála Michaela Brabcová. Na konečných 7:3 snížil Jan Vaněk po asistenci Lukáše Kroupy.

Souboj tréninkových partnerů. To byl zápas Jaguars Black a Jaguars White. Výsledek je zde opět jednoznačný a to 11:2. Černí poměrně rychle získali vedení 3:0 po brankách Jiřího Táborského mladšího a Stanislava Cimpy. Na třetí gól Jaguars White okamžitě zareagovali trefou Lukáše Zuzánka. Pak se dvakrát prosadil Stanislav Cimpa. Denis Goll kontroval snížením na 5:2. Na 6:2 zvýšil Jiří Táborský ml. Poté se Hattrickem prosadil Stanislav Cimpa a dalšími dvěma góly uzavřel svůj hattrick Jiří Táborský mladší. Svými trefami uzavřel také zápas.

Překvapení přinesl zápas mezi Jaguars White a New Cavaliers Praha. Jaguars White totiž zvítězili 7:5. Zápas by se mohl nazvat pořekadlem každý chvilku tahá pilku. Cavaliers šli do vedení gólem Michaely Brabcové, ale Jan Hašlar a Denis Goll otočili zápas ve prospěch Jaguars White. Do remízového stavu dovedl zápas z penalty Tomáš Suchý. Na to okamžitě reagoval brankou Denis Goll. Za několik vteřin se zase trefil Tomáš Suchý a to hned dvakrát, takže New Cavaliers vedli 4:3. Pak se ale trefili dvakrát Denis Gol a Jan Hašlar. V poslední vteřině už jen snížil Tomáš Suchý.

Jaguars Black na závěr kola doslova vyplenili rezervaci SK Indians Plzeň 17 brankami. Během osmi minut to bylo už 8:0. Branky si rozdělili Jiří Táborský mladší a Stanislav Cimpa. Na 8:1 snížil Jan Vaněk po přihrávce Michala Engeho, pak už ale zase úřadovali Stanislav a Jiří. Třetí a poslední branku Indiánů vstřelil Jan Vaněk. Na konečných 17:3 upravili Stanislav Cimpa a Jiří Táborský.

Turnaj proběhl v naprostém pořádku. Děkujeme všem účastníkům za respektování hygienických opatření. Děkujeme organizátorovi kola, spolku Flor-in (New Cavaliers) a Městské policii Praha za pomoc s přípravou sportoviště a průběhu časomíry, a také všem našim podporovatelům.

2. kolo České Powerchair Hockey ligy se odehraje 14. 11. 2020 v Plzni.

Powerchair Hockey – žít a sportovat

Richard Pucholt