Český reprezentační tým Powerchair Hockey si dva roky nezahrál. Nyní se chystá na mezinárodní turnaj do Belgie, kde v polovině listopadu porovná síly s předními evropskými kluby.

Naposledy se národní tým Powerchair Hockey zúčastnil Kvalifikačního turnaje na Mistrovství Evropy 2020, který se konal v říjnu 2019 v Praze. Česká republika na tomto turnaji obsadila druhé místo za výběrem Španělska a na šampionát nepostoupila. Po tomto turnaji se reprezentační tým v důsledku pandemie Covid-19 žádného dalšího turnaje nezúčastnil.

V rámci možností se tým pod vedením reprezentační trenérky Andrey Kuncové sedmkrát sešel k soustředění, dvakrát v roce 2020 a pětkrát v roce 2021. Širší výběr hráčů v tomto období zaznamenal mírnou obměnu. Tým posílili tři noví hráči, dva svou činnost pozastavili. Účast na mezinárodním turnaji v Belgii si klade za cíl upevnit vnitřní motivaci reprezentačního týmu, porovnat síly se zahraniční konkurencí a výhledově zvýšit šance zúčastnit se Kvalifikačního turnaje v roce 2023 a následně Mistrovství Evropy 2024.

Mezinárodní turnaj Flanders Cup se koná 12. – 15. 11. 2021 v belgickém městě Roeselare. Organizátor turnaje, sportovní klub GIDOS, zvolil pro konání turnaje sportovní halu Schiervelde, kde se turnaj naposled konal v roce 2017. Herní systém podléhá pravidlům stanoveným IPCH, ale na rozdíl od oficiálních soutěží IPCH bez aplikování klasifikačního systému.

Skupina A

Black Knights Dreieich
Somival
Czech National team
Upward
Star Drivers bad kreuznach
WCHG

Skupina B

Skorpions Varese
Orient red bulls
Gidos Screamers
GP Bulls
De Pont
Iron Cats

V současné době realizační tým v pověření České federace Powerchair Hockey má zabezpečeny všechny nezbytné složky organizace. S ohledem na pohybové omezení hráčů je to dostatek osobních asistentů, komfortní bezbariérová doprava hráčů, sportovních vozíků a sportovní výbavy.

Reprezentační tým představuje nejvyšší úroveň Powerchair Hockey v České republice. Dva roky bez jediného zápasu byly pro národní tým velmi náročné. Hráči se museli vyrovnávat s nebezpečím ztráty motivace a se snižováním herní kondice. Realizační tým v čele s reprezentační trenérkou Andreou Kuncovou ale po celou dobu dělal maximum možného, aby se hráči mohli v rámci možností vládních opatření scházet a trénovat. Za tuto práci v nepříznivých podmínkách patří hráčům i členům realizačního týmu respekt a poděkování. Jsme přesvědčeni, že tým v Belgii získá novou motivaci a zkušenost, které budou přínosem v další cestě českého Powerchair Hockey zpátky do Evropy.

Powerchair Hockey – žít a sportovat