(Praha, 21. 3. 2022) Dne 12. března 2022 se ve sportovní hale v pražském Radotíně, U Starého stadionu 1585/9, Praha 5, konalo třetí kolo České Powerchair Hockey ligy 2021/2022. Zúčastnit se měly všechny ligové týmy, bohužel slovenský tým Bluesky Butterflies Bratislava se musel z důvodu onemocnění poloviny týmu nemocí covid odhlásit. Proto došlo k rychlé změně herního harmonogramu tak, aby byly přesunuty zápasy slovenského týmu na další kolo, a zároveň tak, aby se povedlo odehrát všechna naplánovaná utkání základní hrací části ligové soutěže.

Po změně bylo na programu pět zápasů od 10 hodin. První zápas čekal na týmy New Cavaliers Praha s Indians Plzeň, kdy kavalíři přesvědčivě plzeňský tým udolali již v první polovině 10:1 a celkové vítězství 13:3 si v druhé polovině spíše už jen pohlídali. Druhé v pořadí se odehrálo utkání Jaguars Praha proti New Cavaliers Praha, které v obou poločasech mělo stejný výsledek 1:3, tedy celkově se pořadatelský tým Jaguárů musel smířit s porážkou 2:6. Ihned poté domácí tým čelil plzeňským Indiánům, kde si jaguárští střelci mírně spravili chuť a zajistili si vysokou výhru 14:1. Svůj první bod do kanadského bodování si připsal i nováček týmu Jaguars Pavel Florian. Vzhledem k neúčasti čtvrtého týmu se další dva zápasy dne nesly ve znamení opakování. Znovu tedy přišel na řadu souboj Indians a New Cavaliers a poté Jaguars s New Cavaliers. Oba zápasy dopadly celkově stejným výsledkem, jako ty první. Tedy dvě vítězství pro pražský tým New Cavaliers, s Indians vyhráli 7:2 a s Jaguars 5:3.  

Ligová soutěž bude pokračovat IV. kolem 23. dubna 2022 ve SH Hrdějovice. Kolo organizuje netradičně neligový tým Štíři České Budějovice, ovšem již nyní se těšíme na jejich vstup do ligové soutěže v novém ročníku 2022/2023. Čekají nás především dohrávky z minulých kol, které zapříčinil covid. To nejdůležitější, rozdělení týmů do finálové části ligy, je už ale rozhodnuto. Play off Powerchair Hockey nás letos čeká v Plzni 14. května 2022 a to společně s finálovou části i paraflorbalové ligy v TJ Lokomotiva Plzeň.

Pořadatel IV. kola – EWSC Praha, z. a Česká federace Powerchair Hockey, z. s.

Kontaktní osoba – Iva Zemková
Telefon – 608 135 272
E-mail – zemkova@powerchairhockey.cz