Poslední květnový víkend se český reprezentační tým zúčastnil turnaje IPCH Bever Dutch Nations Cup v Eindhovenu. Byl to mezinárodní turnaj pořádaný pod organizací IPCH, tedy nadnárodní organizací zastřešující náš sport. Turnaj byl brán také jako příprava týmů na Mistrovství světa, které se koná letos v srpnu ve Švýcarsku, ale kam se náš tým bohužel nekvalifikoval. Účastnilo se celkem pět týmů a všechno to byly národní reprezentace, takže světová špička. Kromě české reprezentace to byly národní týmy Nizozemí, Itálie, Německa a Švýcarska.

Celý turnaj se odehrál podle přísných mezinárodních regulí – před samotným začátkem tak hráče čekaly procedury jako kontrola vozíků a vybavení, měřila se maximální rychlost našich vozíků a některé naše hráče, kteří se neúčastnili smolného kvalifikačního turnaje v Praze v roce 2019, čekala klasifikace, případně pře-klasifikace. Klasifikace je obodování každého hráče podle závažnosti jeho handicapu a s ním souvisejícím omezením ve hře. Na hřišti pak může být jen taková sestava hráčů, aby součet jejich bodů nepřesáhl číslo 12. Na této reguli náš tým bohužel poněkud ztroskotal, protože vysoké obodování našich hráčů s hokejkou, kteří byli všichni malého vzrůstu, bylo tak vysoké, že jsme od začátku věděli, že po celý turnaj nebudeme moci hrát se třemi hráči s hokejkou v poli a taktiku, kterou léta trénujeme. A jelikož jsme s tímto problémem byli na turnaji jediní, znamenalo to pro nás nevýhodu a v podstatě hru v oslabení.

V sobotu náš tým čekaly dva zápasy, které se hrály na 2 x 20 minut čistého času. Ostrý start jsme měli s týmem Nizozemí – tým hrající celý zápas ve své nejsilnější sestavě nám nadělil skóre 43:1. Druhý zápas s týmem Itálie skončil 18:0. V neděli nás čekal zápas s výběrem Švýcarska – 27:1 a potom přišel náš poslední soupeř – tým Německa. Němci proti nám na většinu zápasu jako jediní postavili ekvivalentní sestavu – tedy také dva hráče s hokejkou a dva s téčkem. Najednou hra vypadala alespoň v první půli vyrovnaně. Němci vyhráli 11:4, ale zahráli jsme si.

Na turnaj si národní tým jel pro zkušenosti. Ty jsme získali veliké. Ale také jsme dali impulz k úpravě klasifikačních kritérií, které v současné podobě znevýhodňují hráče malého vzrůstu s krátkými končetinami, čehož si během víkendu museli všimnout všichni, naštěstí včetně klasifikátorů.