Začala Česká Powerchair Hockey liga 2022/2023. Týmy se po letní pauze sjely v Plzni, kde v sobotu 10. 9. 2002 odehrály první kolo sezóny. Organizátorem turnaje byl spolek Lenox, který zabezpečuje činnost týmu SK Indians Plzeň. Dějištěm klání byla opět hala TJ Lokomotiva Plzeň.

Spolek Lenox každoročně organizuje ligový turnaj pod názvem Memorial Cup. „Názvem turnaje vzpomínáme na tři spoluhráče a kamarády, Petra Sulanského, Filipa Jakeše a Miroslava Prouzu, kteří v našem týmu SK Indians působili mnoho let. Jsme velmi rádi, že ligový turnaj můžeme pravidelně organizovat právě v Plzni a přispět tak k rozvoji sportu v našem regionu.“ říká ředitel turnaje a předseda spolku Lenox, Lukáš Kroupa.

Ligová sezóna Powerchair Hockey je rozdělena na podzimní a jarní část, která je zakončena turnajem Play-off. Ten rozhodne o titulu mistra České Powerchair Hockey ligy. V Plzni se utkaly tři týmy, Jaguars Praha, úřadující mistr ligy, dále New Cavaliers Praha a SK Indians Plzeň. Z důvodu nemoci se bohužel nemohl zúčastnit slovenský tým BlueSky Butterflies Bratislava, který zmeškaná utkání dohraje v následujících ligových turnajích.

Program zahájil ředitel turnaje, Lukáš Kroupa, společně s Radkou Kučírkovou, předsedkyní Českého PARA sportu, který Powerchair Hockey dlouhodobě podporuje.

Bylo sehráno celkem šest utkání, ve kterých se týmy utkaly dvakrát každý s každým. Nejlépe se dařilo pražskému týmu New Cavaliers, který zvítězil ve všech utkáních a s 11 body vede v průběžném hodnocení soutěže. Druzí, se 7 body, jsou Jaguars Praha, bez bodu zatím zůstávají týmy SK Indians Plzeň a BlueSky Butterflies Bratislava.

Pražské týmy New Cavaliers a Jaguars se po letních soustředěních představily ve skvělé formě. Vyrovnaná utkání, z nichž jedno rozhodl až vstřelený gól v nastaveném čase, jsou příslibem, že se můžeme těšit na velmi zajímavý průběh sezóny. SK Indians Plzeň se potýká s nedostatkem aktivních hráčů, ale věříme, že aktivity týmu, které se zaměřují na propagaci v Plzeňském kraji, přivedou do týmu nové posily. Slovenskému týmu BlueSky Butterflies Bratislava přejeme brzké uzdravení. Druhé kolo sezóny by se mělo totiž konat poprvé v historii právě na Slovensku, a to už 23.10.2022.

Děkujeme spolku Lenox za organizaci turnaje a všem partnerům v organizaci: Česká federace Powerchair Hockey, Český PARA SPORT, Národní sportovní agentura, Konto Bariéry, Nadace 700 let města Plzně, Město Plzeň, Sportovní areál Prokopávka

Těšíme se na setkání mezi mantinely na nejbližším ligovém turnaji.