Poslední akce roku 2022, 6. turnaj dvojic, je úspěšně za námi. Turnaj se odehrál v sobotu 10. prosince od 9:15 do 15:15 hod ve sportovní hale VŠE na Praze 3. Program čítal 10 týmů, 4 rozhodčí, 20 utkání v rámci 2 základních skupin a 5 zápasů o konečné umístění.

Na turnaj se přihlásili hráči ze všech klubů sdružených v České federaci Powerchair Hockey, tedy zastupující týmy BlueSky Butterflies Bratislava (2 hráči), Indians Plzeň (5 hráčů), Jaguars Praha (6 hráčů), New Cavaliers Praha (3 hráči), Rolling lions Brno (5 hráčů) a Štíři České Budějovice (1 hráč). Několik dvojic již spolu hrálo poněkolikáté. Někteří hráči turnaj absolvovali v minulosti s jiným parťákem a další hráči byli na turnaji zcela poprvé. Především pro některé hráče to byla zcela první soutěžní účast vůbec. Např. všichni brněnští hráči Rolling lions Brno – Ester Milostná, Jan Marek, Lucie Hübnerová, Lucie Horáková a Anna Xaverová hráli ostrý zápas poprvé, stejně tak jako mladý hráč Štírů z Českých Budějovic Patrik Kocián, a dva hráči plzeňských Indiánů Karin Bučková a Karel Gürtler.

Turnaj byl zahájen zápasy v základních skupinách, které přinesly mnoho zajímavých akcí, krásných i smolných gólů, a i třeba nečekaných vítězství či proher. Podle výsledků základních skupin byly určeni soupeři do utkání o konečná umístění. Klíč byl jednoduchý, první ze skupin hráli finále, druzí ze skupin o bronz, třetí ze skupin o páté místo, čtvrtí ze skupin o sedmé místo a pátí ze skupin o místo deváté.

Výsledky utkání v základní skupině A

Výsledky utkání v základní skupině B

Z vítězství v turnaji se tak mohlo radovat duo otce se synem, dva Jiří Táborští z týmu New Cavaliers Praha, kteří přehráli ve finále svého týmového kolegu Aleše Jurčičku s mladým hráčem Patrikem Kociánem z týmu Štíři České Budějovice. V napínavém zápasu o třetí místo se utkali dvě dvojice hráčů z týmu Jaguars Praha, kde se nakonec podařilo v samostatných nájezdech vyhrát Pavlu Florianovi se Stanislavem Cimpou nad Lukášem Zuzánkem a Janou Stárkovou. Stejně vyrovnaná bitva se odehrála o páté místo, které pro sebe vybojovala dvojice Jan Hašlar a Radim Navrátil z Jaguars Praha nad dvojicí Indians Plzeň ve složení Václav Uher a Dan Úporský. Sedmé místo obsadili další plzeňští indiáni Karin Bučková, kterou na několik poločasů střídal Karel Gürtler, a Lukáš Kroupa. Osmé místo patří dvojici mladých slovenských hráčů Adamovi Kovačičovi a Sebastianovi Virágovi. Deváté a desáté místo připadlo brněnským týmům, kde byli nakonec úspěšnější Ester Milostná s Janem Markem před Luckami Hübnerovou a Horákovou. V obou brněnských dvojicích na postu téčka střídala také Anna Xaverová.

Všem zúčastněným díky za fair play. Strážníkům Městské policie Praha děkujeme za pomoc s přípravou hřišť a obsluhu stolku zapisovatelů. V neposlední řadě díky i Nadaci Jedličkova ústavu za finanční podporu turnaje.

Další turnaj 2na2 je na programu ke konci zimní ligové pauzy v sobotu 25. 2. 2023!

PARTNER AKCE: