V sobotu 13. 5. 2023 se v pražské sportovní hale VŠE Třebešín odehrálo Playoff České Powerchair Hockey ligy. Střetly se zde všechny týmy, které nastoupily do základní části. Tedy pražští Jaguars a New Cavaliers, plzeňští SK Indians a slovenský celek BlueSky Butterflies Bratislava. Rozlosování dvojic bylo určeno konečným pořadím po základní části. O bronzovou příčku bojovaly týmy z 4. respektive třetího místa tabulky a o ligový titul sehrály bitvu první dva kluby.

Finále bylo čistě pražskou záležitostí, přineslo však dech beroucí drama do posledních okamžiků! Jaguars si nechali v prvním zápase proklouznout mezi tlapkami náskok 0:3 a prohráli 4:3. Jaguars jsou však týmem zkušeným a stejnou chybu neopakují. Ve druhém utkání rozhodl gólem v prodloužení rozený střelec Stanislav Cimpa a výsledkem 5:4 si pro svůj tým vynutil třetí, rozhodující duel. V něm už svěřenci trenérky Andrei Kuncové nenechali nic náhodě a tenisovým skóre 6:3 si zajistili již sedmý titul a pátý v řadě.

Boje o bronz naopak ukázaly počínající srovnání výkonosti. SK Indians v prvním duelu otevřeli skóre až devět minut před koncem. Soupeř korigoval na 1:1, jenže si vzápětí vstřelil vlastní gól, čehož za 90 sekund využil mladičký Karel Gürtler, a zvýšil na 3:1. Největším soupeřem se v tu chvíli stal pro slovenské florbalisty čas. Se sirénou totiž snížil na konečných 3:2 Vladimír Vida. Západočeši se tedy ujali vedení v sérii 1:0. Sedm minut stačí, tak by se dal nazvat popis druhého střetnutí o bronz. Během sedmi minut se totiž Indians dostali do vedení 3:0 a BlueSky Butterflies už pouze snížili na 3:1 šest minut před koncem utkání. Vše při starém, řeklo by se, ale herní projev a plány dávají tušit, že nás v příští sezoně čekají nové pořádky. Ligový roční 2023/2024 začne 16. 9. v Plzni.

Den i ligovou sezónu zakončilo večerní slavnostní vyhlášení s předáváním pohárů a medailí za jednotlivá místa. A samozřejmě byly vyhlášeny i individuální ocenění. Trofej za nejlepší brankářku se 79,1 % úspěšností obhájila Kristýna Budská, Jaguars Praha. Nejlepším střelcem se s 65 vstřelenými góly stal čtrnáctiletý talent Jiří Táborský ml., New Cavaliers Praha. A také se stal vítězem kanadského bodování s celkovými 87 body. Jako nejlepší hráč se speciální T- stick hokejkou byl zvolen Jiří Táborský st., New Cavaliers Praha.

Powerchair Hockey, žít a sportovat