Praha, 14. září 2023 – Plzeňská sportovní hala TJ Lokomotiva se stane dne 16. září 2023 hostitelem I. ligového kola České Powerchair hockey ligy. Nová sezona již klepe na dveře a přináší hned od prvního kola mnoho změn a jeden velký milník.

Pořadatelem ligového turnaje je spolek Lenox, z.s.. Turnaj by se nemohl uskutečnit bez partnerů, mezi které patří Město Plzeň, Národní sportovní agentura, Dragon press Klatovy, Nadace 700 let města Plzně, Český parasport z. s. a společnost Pozitiv. Právě díky společnosti Pozitiv bude možno přenášet turnaj živě na youtube České federace Powerchair hockey. Vůbec poprvé se však bude ligová soutěž živě přenášet na ČT SPORT PLUS. Od 12:30 do 13:30 budou moci diváci zhlédnout duely EWSC Jaguars Praha vs NEW Cavaliers Praha a SK Indians Plzeň vs BlueSky Butterflies Bratislava. Po skončení těchto utkání se stream přesune zpět na youtube České federace Powerchair hockey. Přenos bude doplněn komentářem Richarda Pucholta.

„V rámci letošního ročníku nás čeká minimálně jedna premiéra. Poprvé byly do programu zařazeny zápasy dětí,“ prozrazuje L. Kroupa. Cílem těchto utkání je umožnit začínajícím hráčům do 14 let ukázat své herní dovednosti a motivovat je k dalším tréninkům. Zároveň se ale do hlavní ligové soutěže nesmí zapojovat více jak 2 sezóny. „Jsme velmi rádi, že jsme mohli tyto zápasy do programu zařadit a nastavit parametry tak, aby si mohla nová začínající generace zahrát. Je skvělé, že se našlo tolik zájemců, a mohou být sestaveny 2 týmy. Jde zejména o sbírání zkušeností a zažít si atmosféru turnaje. Nejde o výsledky,“ doplňuje Kroupa, který je zároveň předsedou České federace Powerchair Hockey z.s., která je nejvyšším orgánem tohoto sportu na našem území.

Nenechte si ujít tento sportovní zážitek a sledujte s námi začátek nové sezony Powerchair Hockey ligy.

Odkaz na ČT SPORT Plus: https://www.ceskatelevize.cz/porady/10127552941-hokej/223473291119001/

Odkaz na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=DFS89sqjvTo