Nová sezóna Powerchair Hockey ligy 2022/2023 začíná

Už 10. 9. 2022 odstartujeme novou ligovou sezónu. V Plzni, v TJ Lokomotiva, proběhne I. kolo České Powerchair Hockey ligy 2022/2023, který organizuje spolek Lenox (SK Indians Plzeň) pod názvem Memorial Cup. Turnaj bude přenášen živě s komentováním Richarda Pucholta.

Do ligové sezóny jsou přihlášeny týmy Jaguars Praha (mistr České Powerchair Hockey ligy 2021/2022), dále New Cavaliers Praha, SK Indians Plzeň a slovenský tým BlueSky Butterflies Bratislava. 

Ligová soutěž bude rozdělena do podzimní a jarní části, přičemž termíny jednotlivých turnajů naleznete v ligovém kalendáři. Budou odehrány 4. ligová kola a o titul se stejně jako v minulých letech týmy utkají v závěrečném turnaji Play-off. Poprvé v historii by se měl jeden ligový turnaj konat na Slovensku, a to 23. 10. 2022 v Piešťanech pod organizačním vedením týmu BlueSky Butterflies Bratislava.

Soutěž bude podléhat novému soutěžnímu řádu a novým pravidlům, nicméně bez zásadních změn. Pravidla hry pozměňují posuzování zdržování hry a upravují podobu trestu v případě inkasování červené karty.

Za podporu naší sportovní činnosti děkujeme Českému Parasportu a Národní sportovní agentuře.

Reprezentace

Reprezentační tým pod vedením trenérky Andrey Kuncové bude pokračovat ve své činnosti. Plánované jsou reprezentační soustředění, jejichž termíny jsou uvedené v aktualizovaném kalendáři akcí. Cílem je účast reprezentačního družstva na vybraném zahraničním turnaji v roce 2023. Konkrétní turnaj bude vybrán na základě obdržených propozic plánovaných mezinárodních turnajů. O vybraném turnaji budeme informovat.

Pevně doufáme, že ligová soutěž i činnost reprezentace proběhne s maximální účastí hráčů bez nutného rušení akcí, ke kterým jsme byli nuceni v důsledku vládních opatření přistupovat v předchozích dvou sezónách.

Všem účastníkům soutěže přejeme radost ze hry v duchu fair play a sportovní úspěchy.