Česká Powerchair Hockey liga

Od roku 2008 řídíme Českou Powerchair Hockey ligu, ve které v současné době aktivně hrají čtyři týmy o celkovém počtu čtyřiceti hráčů. Sezóna ligové soutěže je rozdělena na podzimní a jarní část, skládá se ze čtyř samostatných ligových turnajů a je zakončena rozhodujícím turnajem Play-off.

 • čtyři týmy

 • čtyřicet hráčů

 • čtyři turnaje v základní části (kalendář)
 • Play-off

Mezinárodní turnaje

Mezinárodní turnaje nabízí českým týmům cenné herní zkušenosti, zvyšuje úroveň českého Powerchair Hockey a v neposlední řadě přináší do života našich hráčů mnoho nezapomenutelných zážitků. I to je jeden z důvodů, proč podporujeme české kluby, aby se mohly zahraničních turnajů účastnit. Týmy Jaguars a New Cavaliers Praha pravidelně organizují své mezinárodní turnaje Prague Cup a Prague Powerchair open.

 • Prague Cup (od roku 2009)

 • Prague Powerchair open (od roku 2010)

 • nejoblíbenější zahraniční turnaje: Euro-cup, Munich cup, international tournament in Zürich, International E-hockey tournament Eindhoven

Mistrovství Evropy

Mistrovství světa

Mistrovství Evropy i Mistrovství světa se koná vždy jednou za čtyři roky a tyto dvě akce se střídají vždy po dvou letech. Obou akcí se účastní osm týmů rozdělených do dvou základních skupin. Po bojích v základních skupinách následuje Play-off a Semifinále, které určí finalisty a dvojice týmů pro zápasy o další pořadí. Hraje se 2×20 minut čistého času a složení hráčů na hřišti podléhá klasifikaci (body přidělené jednotlivým hráčům dle jejich handicapu). Na MS a ME se dá dostat několika způsoby, mimo jiné výhrou na Kvalifikačním turnaji.

Klíč pro složení týmů na Mistrovství Evropy:

 1. Tým, který je v žebříčku na prvním místě
 2. Tým, který je v žebříčku na druhém místě
 3. Tým, který vyhrál poslední ME
 4. Tým pořadatelské země
 5. Tým, který vyhraje kvalifikační turnaj
 6. Tým následující v žebříčku
 7. Tým následující v žebříčku
 8. Tým následující v žebříčku

Klíč pro složení týmů na Mistrovství světa:

 1. Tým, který vyhrál předchozí MS
 2. Tým, který vyhrál ME
 3. Tým, který byl druhý na ME
 4. Tým zastupující africký kontinent
 5. Tým zastupující Oceánii
 6. Tým zastupující Asii
 7. Tým zastupující Ameriku
 8. Tým pořadatelské země