Česká Powerchair Hockey liga

Ligovou soutěž v současné době aktivně hrají čtyři týmy o celkovém počtu čtyřiceti hráčů. Sezóna ligové soutěže je rozdělena na podzimní a jarní část, herní systém spočívá v samostatných ligových turnajích, kde se utkává každý s každým. Závěrečné ligové kolo je turnajem Play-off se specifickým herním systémem určujícím konečného vítěze ligy (Mistra České Powerchair Hockey ligy).

HISTORIE

V roce 2007 se odehrálo Mistrovství ČR v Praze za přítomnosti tří prvních českých týmů – Snow Wolves Janské Lázně, EWSC Lita Sport Praha (dnes Jaguars Praha) a Rejnoci Zlín. Hned v roce 2008 vznikla již klasická ligová soutěž. Hrála se od února do listopadu na několik kol. Jednotlivá ligová kola pořádaly zúčastněné týmy společně s ČFPH. Od roku 2015 se přešlo na nový ligový mód – sezóna začíná v září a končí v květnu.

Mezinárodní turnaje

Mezinárodní turnaje nabízí českým týmům cenné herní zkušenosti, zvyšuje úroveň českého Powerchair Hockey a v neposlední řadě přináší do života našich hráčů mnoho nezapomenutelných zážitků. I to je jeden z důvodů, proč podporujeme české kluby, aby se mohly zahraničních turnajů účastnit. Týmy Jaguars a New Cavaliers Praha pravidelně organizují své mezinárodní turnaje Prague Cup a Prague Powerchair open.

 • Prague Cup (od roku 2009)

 • Prague Powerchair open (od roku 2010)

 • nejoblíbenější zahraniční turnaje: Euro-cup, Munich cup, international tournament in Zürich, International E-hockey tournament Eindhoven

Mistrovství Evropy

Mistrovství světa

Mistrovství Evropy i Mistrovství světa se koná vždy jednou za čtyři roky a tyto dvě akce se střídají vždy po dvou letech. Obou akcí se účastní osm týmů rozdělených do dvou základních skupin. Po bojích v základních skupinách následuje Play-off a Semifinále, které určí finalisty a dvojice týmů pro zápasy o další pořadí. Hraje se 2×20 minut čistého času a složení hráčů na hřišti podléhá klasifikaci (body přidělené jednotlivým hráčům dle jejich handicapu). Na MS a ME se dá dostat několika způsoby, mimo jiné výhrou na Kvalifikačním turnaji.

Klíč pro složení týmů na Mistrovství Evropy:

 1. Tým, který je v žebříčku na prvním místě
 2. Tým, který je v žebříčku na druhém místě
 3. Tým, který vyhrál poslední ME
 4. Tým pořadatelské země
 5. Tým, který vyhraje kvalifikační turnaj
 6. Tým následující v žebříčku
 7. Tým následující v žebříčku
 8. Tým následující v žebříčku

Klíč pro složení týmů na Mistrovství světa:

 1. Tým, který vyhrál předchozí MS
 2. Tým, který vyhrál ME
 3. Tým, který byl druhý na ME
 4. Tým zastupující africký kontinent
 5. Tým zastupující Oceánii
 6. Tým zastupující Asii
 7. Tým zastupující Ameriku
 8. Tým pořadatelské země