Ve dnech 1. a 2. května proběhl v Praze už čtvrtý ročník mezinárodního turnaje Prague Cup. Tentokrát se ho zúčastnilo sedm týmů – čtyři týmy přijely ze zahraničí (De Pont Rotterdam, GP Bulls Eindhoven, Tigers Bolzano a Torpedo Ladenburg) a doplnily je tři české týmy (Jaguars Praha, New Cavaliers Praha a Indians Plzeň). Zápasy se odehrály v jedné skupině, systémem každý s každým a to tradičně ve Sportovní hale Radotín.

V pátek se odehrály zápasy základní skupiny. Hrálo se souběžně na dvou menších hřištích 2×10 minut. A nejvíce se dařilo papírovým favoritům – skupinu vyhrál tým De Pont, druzí skončili GP Bulls, třetí tým Torpedo, ale náš tým Jaguars zaznamenal úspěch, když obsadil v základní skupině čtvrté místo. To pro nás znamenalo jistotu semifinálových bojů druhý den. New Cavaliers skončili pátí, Tigers šestí a Indians sedmí. V sobotu je tak čekaly boje o páté až sedmé místo.

V sobotu už se hrálo jen na jednom velkém hřišti a čas se změnil na 2x15min. Den otevřel semifinálový zápas prvních se čtvrtými ze základní skupiny – tedy De Pont proti Jaguars. Podle předpokladu však De Pont vyhráli a stali se tak prvními finalisty. Druhé semifinále nabídlo mnohem napínavější podívanou, když se o finále popraly týmy GP Bulls a Torpedo. V základní skupině podlehl tým Torpedo týmu GP Bulls 2:0. Semifinále však nakonec vyhrál tým Torpedo poměrem 2:1. V malém semifinále byli nejúspěšnější New Cavaliers, když porazili Tigers 3:1 a Indians těsně 5:4. Týmu Tigers se po dlouhém poměrně vyrovnaném boji podařilo zlomit Indians a vyhráli 6:3.

Následoval zápas o třetí místo mezi GP Bulls a Jaguars. Náš cíl byl lepší výsledek, než výsledek 10:1 pro GP Bulls ze základní skupiny. Zápas skončil 6:3 pro GP Bulls, kteří tak obsadili třetí místo. Finálový souboj vyhrál tým De Pont, když porazil Torpedo 5:1.

Po finále turnaje čekala už jen slavnostní večeře ve Žlutých lázních, kde se konalo i slavnostní vyhlášení. Na sedmém místě čtvrtého Prague Cupu tedy skončili Indians Plzeň, šestí byli Tigers Bolzano, pátí New Cavaliers Praha. Na čtvrtém místě se umístil tým Jaguars Praha, třetí skončili GP Bulls Eindhoven, druzí Torpedo Ladenburg a vyhrál tým De Pont Rotterdam. Individuální cenu pro nejlepšího střelce si převzal Kamal Tahtahi z vítězného týmu s 36ti góly. Cenu pro nejlepšího brankáře si převzala Olga Ulrich z týmu Torpedo Ladenburg s úspěšností 80%. A nejlepším T-stick hráčem byla zvolena Cathry Strijbosch z týmu GP Bulls Eindhoven. Nejlepším rozhodčím byl zvolen Alfredo Tossini.

Na závěr chceme poděkovat strážníkům Městské policie z útvaru prevence, kteří nám již tradičně pomáhali s časomírou, stavbou hřišť a technickým vybavením. Děkujeme Nadaci Konto Bariéry za udělený grant na úhradu pronájmu sportovní haly. Děkujeme firmě NetRex s.r.o., která nám umožnila streamování zápasů na internet. Děkujeme všem, co nám s organizací turnaje pomáhali. A v neposlední řadě děkujeme všem týmům, že přijeli a doufáme, že přijedou i příště.