27. a 28. 10. 2018 se v Praze na Třebešíně konal 9. Prague Powerchair open. Mezinárodní turnaj Powerchair Hockey, který od roku 2010 každoročně pořádá spolek Flor-in. Spolupořadatelem letošního ročníku byla také Metropolitní univerzita Praha.

Letos se soutěže zúčastnil rekordní počet zahraničních týmů. Do Prahy si přijely zahrát celky z Itálie, Švýcarska, Německa, Nizozemí a Finska. Kromě pořadatelského týmu New Cavaliers se turnaje zúčastnili také Jaguars Praha. Herní systém o celkovém počtu devíti družstev byl vytvořen tak, že se všechny týmy utkaly ve vzájemných zápasech ve skupině, z které pak čtyři nejúspěšnější postoupily do semifinálových bojů. O umístění i zahrály také družstva na páté a šesté příčce.

Do Prahy se sjely velmi kvalitní celky, takže to měly české týmy velmi těžké. Do semifinále postoupily italští Alma Madracs, Macron Warriors, švýcarští Iron Cats a také finský tým Haukiputaan. Češi obsadily šestou a osmou pozici.

Konečné umístění týmů:
1. Iron Cats (CH)
2. Alma Madracs (I)
3. Macron Warriors (I)
4. Haukiputaan Heitto (FIN)
5. ASD Dolphins Ancona (I)
6. Jaguars Praha (CZ)
7. Mixed NRW team 2018 (D)
8. New Cavaliers Praha (CZ)
9. GP Bulls (NL)

Nejlepším střelcem se stal hráč Dominik Zenhäusern z vítězného týmu Iron Cats. Se speciální hokejkou T-stick hrál nejlépe hráč světové úrovně Dave Inhelder taktéž z Iron Cats. Nejlepším brankářem, lépe brankářkou, se stala česká účastnice Jana Stárková z týmu Jaguars Praha. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen člen finského týmu Haukiputaan Heitto Samuel Ojala. Cenu Fair-play si odnesl český hráč Jiří Táborský st. z týmu New Cavaliers.

Závěrečný ceremoniál se konal v kongresovém sálu Hotelu Pyramida, kde po slavnostním rautu bylo pro účastníky připraveno slavnostní vyhlášení výsledků. Ceny vítězům předávali dlouhodobí podporovatelé a příznivci českého Powerchair Hockey, představitelé Český svaz tělesně postižených sportovců – ČSTPS, předsedkyně Radka Kučírková, Metropolitní univerzita Praha a její zakladatelka Mgr. Anna Benešová a za Nadační fond Gabrielis zakladatel Gabriel Izsák.

Děkujeme spolku Flor-in a organizačnímu týmu za přípravu turnaje a těšíme se na další ročník.

Powerchair Hockey – žít a sportovat